Zveropark Revištské Podzámčie, Vyhne – kamenné more

Zveropark Revištské Podzámčie Miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, kde je pokoj a pôvabné zvieratká, zurčiaci vodopád, jazero plné rýb, lúka ako stvorená na piknik…Na ploche približne 20ha nájdete 30 druhov zvierat – hospodárske zvieratá, lesnú a poľnú zver, cudzokrajné zvieratá, vodné živočíchy atď… Nachádza sa tu množstvo aktivít pre deti- preliezky, bludisko, mega šmýkačka, trampolíny a možnosť vyrobenia si vlastnej pamätnej mince. Novinkou je rozprávkový okruh, kde nájdete drevené rozprávkové postavičky, kombajn- šmýkačku, prekážkovú dráhu , krtkov domček  ale aj hojdačky. Nachádza sa tu aj jazierko, malý vodopád , možnosť uloviť si pstruha vlastnoručne, či oddych pri kávičke.

Na úpätí vrchu Kamenná vypínajúceho sa nad obcou Vyhne sa nachádza unikátny prírodný výtvor – Kamenné more. Lokalita tvorená nespočítateľným množstvom väčších či menších ryolitových balvanov načervenastej farby je rozlohou najväčšou a najvýznamnejšou svojho druhu na Slovensku. Zároveň ide o jedno z najstarších chránených území na Slovensku. Oblasť je v súčasnosti významná nielen z hľadiska geologického, ale i zoologického, vyskytuje sa tu totiž viacero vzácnych druhov živočíchov, najmä plazov. Za všetky možno spomenúť kriticky ohrozenú jaštericu múrovú. Kamenné more je prístupné po Náučnom chodníku Andreja Kmeťa, ktorého východiskom je obec Vyhne.

Nájdete nás

Podobné zájazdy

Vianočný Krakow s BoGo busom

Vážení cestujúci, fanúšikovia našej stránky, sledovatelia… Srdečne Vás pozývame 10.12.2022 (v sobotu) na zájazd do vianočného Krakowa. Cena zájazdu je 30,-€/osoba. V cene je zahrnutá