Výstup na Choč, vodopád Lúčky

Výstup na Choč- turistika na Veľký Choč ponúka fantastické výhľady, ktoré musíte zažiť. Výstup je ideálny z Valaskej Dubovej, alebo z Lúčok. Túra na Veľký Choč je veľmi obľúbená a navštevovaná počas celého roka. Veľký Choč s nadmorskou výškou 1611 m n.m. je považovaný za jeden z najkrajších vrcholov Slovenska, najmä pre skutočne fantastické výhľady na mnohé naše pohoria. Jedinečný je hlavne pre svoju geografickú polohu. Vrchol ponúka vynikajúci kruhový výhľad na Západné a Nízke Tatry, Malú a Veľkú Fatru, tiež na Liptovskú Maru. Nezabudnuteľné sú túry na východ slnka, ktorý je na Choči prekrásny a veľmi fotogenický. Územie patrí do prírodnej rezervácie Choč, kde sa vyskytujú vzácne rastliny a živočíchy, napríklad Fialka Chočská.

Lúčanský vodopád je národná prírodná pamiatka v oblasti TANAP. Nachádza sa v okrese Ružomberok v Žilinskom kraji. Územie bolo vyhlásené či novelizované v roku 1974. Ochranné pásmo nebolo stanovené. Jeho relatívna výška je 12 m. Ide o veľmi špecifický vodopád. Na rozdiel od vodopádov strmo prepadávajúcich cez skalné bralá, ktoré padajúca voda spätne podomieľa a vodopád sa „posúva“ proti toku, tu to platí iba minimálne u niektorých prúdov.

Nájdete nás

Podobné zájazdy

Vianočný Krakow s BoGo busom

Vážení cestujúci, fanúšikovia našej stránky, sledovatelia… Srdečne Vás pozývame 10.12.2022 (v sobotu) na zájazd do vianočného Krakowa. Cena zájazdu je 30,-€/osoba. V cene je zahrnutá