Dobšinská ľadová jaskyňa – Čiernohronská železnica, lesnícky skanzen

Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 2000 je zaradená do svetového prírodného dedičstva. Nachádza sa na juhozápadnom okraji Národného parku Slovenský raj v Spišsko-gemerskom krase. Vchod do jaskyne je na severnom svahu vrchu Duča v nadmorskej výške 969 m, 130 m nad dnom doliny Hnilca.

História Čiernohronskej železničky sa začala písať v roku 1909. V roku 1982 sa Čiernohronská železnička stala štátnou kultúrnou pamiatkou. V okolí ČHŽ môžete nájsť veľa turistických lákadiel, ako napríklad lesnícky skanzen vo Vydrove alebo Dobročský prales.

Lesnícky skanzen Vydrovo je jedinečné lesnícke múzeum v prírode, situované vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu. Skanzen bol založený v roku 2002 a zriaďovateľom bol štátny podnik Lesy SR. Popri cca 4 km dlhom náučnom chodníku sa nachádza 75 zastávok, prezentujúcich históriu, pestovanie, ochranu a význam lesa, jeho životadárne funkcie a krásy, ale i prácu lesníkov, ktorí ho chránia a využívajú.

Nájdete nás

Podobné zájazdy

Vianočný Krakow s BoGo busom

Vážení cestujúci, fanúšikovia našej stránky, sledovatelia… Srdečne Vás pozývame 10.12.2022 (v sobotu) na zájazd do vianočného Krakowa. Cena zájazdu je 30,-€/osoba. V cene je zahrnutá